חסרונות ויתרונות במכונים

שלום, הרבה פעמים פונים למכון כזה או אחר שהוא רב תחומי. לכאורה, יש המון יתרונות, אבל תחשבו ברצינות מה האדם שכביכול הוא מקצועי מרוויח מכך: א. אדם מקצועי נותן פחות זמן ב. רב המכונים קמו על מנת לגזור קופה בטענה שהכל במקום אחד זה חוסך להורה הרבה ריצות. אומנם זה חוסך המון ריצות, אך האם יש אדם המרכז… Read More »

קרן הלוי קרוסקין

על הניסים ועל הנפלאות…

שלום, לקראת חג האורים, בחרתי לכתוב לנו מספר מילות תודה: תודה לך אלוקים/יקום שאני מתעוררת כל בוקר שיש לי את הכח להמשיך ולראות מעבר לנקודת החושך, שנתת לי את אהוביי שיש לי את הזכות לעבוד ולעזור לילדים שאיתם אני עובדת. שכל יום אני בוחרת באפיקים שמתאימים לי באור והתקדמות שכל ילד והורה רואה. אוהבת מאוד, קרן

קרן הלוי קרוסקין

תפקוד בינוני ונמוך – הפתרונות(לא אצלי)

שלום, הרבה הורים נוטים לחשוב שבמידה והילד/ה בתפקוד נמוך או בינוני ישתלבו במערכת הציבורית הרגילה, הילדים יצמצמו את הפערים. השאלה היא – מה המחיר שאחרים משלמים ומה המחיר שהילדים עם תפקוד בינוני – נמוך משיגים? כמי שבתוך המערכת , סיסמאות לחוד ומציאות לחוד. עם כל הרצון לשלב, המחיר שהילדים האחרים משלמים הוא גבוה מאוד והם נפגעים מבחינה לימודית,… Read More »

קרן הלוי קרוסקין

בית ספר דמוקרטי בסימן שאלה

היי, כחלק מהשילוב וכמעט בלתי נמנע להביט לרגע ולחשוב האם הבית ספר הדמוקרטי הוא אופציה ומה המחיר מעבר למחיר הכלכלי. אז היום נסתכל על היתרונות וחסרונות של שני בתי ספר דמוקרטים במרכז הארץ כמי שמלווה הרבה פעמים את המשלבים והמשלבות אנו נתקלים בסירוב או חוסר התאמה של בית הספר הקונבנציונלי לילד/ה. לכאורה, בבית ספר דמוקרטי קל יותר  כיוון… Read More »

קרן הלוי קרוסקין

הוראה מתקנת – למי וכיצד היא מתבצעת?

שלום, כמי שהתחילה את דרכה כמחנכת והתוודעה מקרוב , גם היום, לשיטות הוראה מתקנת אני רוצה להכיר לכם מקרוב כיצד בפועל מתבצעת ההוראה המתקנת בבית הספר. הוראה מתקנת, כמוה שיעור פרטני עם מורה בבית הספר נעשה בקבוצת של 4-5 ילדים עם הפרעות קשב וריכוז, אוטיזם ברמה בינונית ולעיתים אף נמוכה בליווי סייע/ת, כלומר: הוא לא אחד על אחד.… Read More »

קרן הלוי קרוסקין

המלצות

קרן הלוי קרוסקין

המלצות- לקוחות מספרים

ממעוניינים מישהי תסתכל על הילד/ ילדה שלכם כמכלול.  אדם עם צרכים רגשיים חברתיים התפתחותיים ולימודיים?  זו קרן. מסתכלת על הילד השלמות.  לא מוותרת גם מקומות הכי קשים עד נמצא פתרון.  בקיצור ממליצה מכל הלב ותיווכחו. (ר. פתח תקווה)

קרן הלוי קרוסקין

התנגדויות – איך מטפלים?

שלום, היום נעסוק בהתנגדויות בבני נוער ובילדים. חלק מהטיפול צריך להיות בירור :מה מקור ההתנגדות? סביב מה ההתנגדות נבנית? יש כאלה שההתנגדות נבנית סביב פעילות מסוג אחד ויש כאלה שזה לא משנה , אלא קיימת התנגדות בכל מקרה סביב כמעט כל דבר ריגשי שקורה. ולכן, מאוד חשוב שבעל מקצוע יעשה תצפית ויראה סביב מה נבנית ההתנגדות. לאחר שיש… Read More »

קרן הלוי קרוסקין

מרצח יצחק רבין…מה השתנה?

שלום לכולם, נעסוק מעט בשאלה הנוגעת לילדינו ולנו כמטפלים, הורים ומחנכים: איך להתמודד עם אלימות ואיך היא נוצרת? לילדים עם קשיי קשב וריכוז ואוטיזם קל, מה שהיה מכונה ב DSM-4 אספרגר ,יש קושי בפירוש ותגובה למצבים חברתיים. כדי שנבין, הבנת האחר, אמפתיה, יכולת להזדהות עם האחר ולתת לו מענה מתחיל בגן ועוד יותר מוקדם בזיהוי רגשות של העצמי.… Read More »

קרן הלוי קרוסקין

שיעורים פרטים כולל בגרויות

היום נעסוק בשיעורים פרטים עם דגש גם על הכנה לבגרויות ומה הן דורשות. ברור לגמרי, ששיעורים פרטים הן בגדר לקיחת משכנתא : הוצאה קטנה לטווח ארוך. נשאלת השאלה: באמת? מהי ההוצאה ולכמה זמן? שלוקחים סטודנט/ית , מורה להוראה מתקנת, צריך להבין את המשאבים שיש ברשותם. מה הם למדו, כמה זמן וניסיון יש להם ועם איזה אוכלוסיות. לא מזמן… Read More »

קרן הלוי קרוסקין