אחרי החגים יתחדש הכל

By | ספטמבר 25, 2017

שלום לכולם,

אז את ראש השנה כבר עברנו וראינו את הרכב הילדים בכיתה, את המחנכת ואת הצוות. אז מה נשאר?

אנחנו, ההורים.

בכיתות החדשות אין הרגלי עבודה או זמן להתעכב, רוב שעורי הבית, הדפים, החוברות הם לבית לתירגול, כאשר ההקנייה של החומר החדש נעשית בכיתה.

אז למה חשוב לתרגל ובאיזו שיטה הילד יבין יותר טוב?

אמרו חכמנו "חנוך הנער על פי דרכו". דרך אמתית ללמידה תתחיל מהקניית הרגלים, בדרך האהובה עליו, הכוונה להרגלים כמו: התארגנות – להוציא יומן, לארגן מערכת ועוד. בבית – תכנון ארוחה או עריכת שולחן לארוחת ערב.

אחר כך ישנן מספר שיטות העשויות להתאים לילד/ה , התעלמות מאופי הילד ומשפחתו, שיטת לימוד המתאימה לו מפחיתה מהעצמתו של הילד והורסת בדרך להבניית זהות אישית, סקרנות ועיניין.

ברגע שנתרגל מיומנויות בסיסיות, כמו התארגנות הדבר יהפוך להרגל, אותו דבר בכיתה רק שכאן הוא אינו מותאם לכל תלמיד/ה באופן אישי ומיועד בעיקר להקניית הרגל ושליפה מהזיכרון. לדוגמא: אם נלמדו חלקים ושלם , כמו 2+3=5. הילד/ה יתרגלו עד שידעו בעל פה את התרגיל 3+2=5, 5-2=3, 5-3=2.

הרבה ילדים שאני רואה בכיתה הולכים לא פעם לאיבוד , גם ילדים חכמים בעיקר בשל חוסר הרגלים עד שמגיעים לכיתות הגבוהות, כמו חטיבה או תיכון ואז נזכרים שהם לא למדו את החומר, לא זוכרים, לא הקשיבו.

הורים יקרים, הילדים בחרו בכם, כבר עכשיו ניתן לראות האם לילדכם יש בבעיה רגשית/ חברתית/ לימודית שניתן לטפל בה, אל תחכו עד ש… הקדימו תרופה למכה.

אשמח לעזור בכל נושא,

קרן הלוי קרוסקין מפתחת תכניות ושיטות הוראה

0502077010

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *